KONST / Litografier / Färglitografi 8527182
*
nr 852 7182
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi , Einar Jolin (1890-1976), Stockholmsmotiv, 99/360, bladets mått: 54 x 76
Kondition: sk glas,
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 oktober 2013
kl 20:55:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 18:32:15
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar jolin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:21
-
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:43
-
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:12
-
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:48
-
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:18
*
Einar Jolin
Kondition: sk glas,
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
nr 852 7182
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi , Einar Jolin (1890-1976), Stockholmsmotiv, 99/360, bladets mått: 54 x 76
Kondition: sk glas,
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 oktober 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 18:32:15 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar jolin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:21 -
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:43 -
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:12 -
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:48 -
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:18